Najväčší európsky marketplace, teda online trhovisko, ohlásil vstup na český trh. Allegro spúšťa českú doménu pre obchodníkov a zákazníkov a spolu s ňou aj ďalšie služby. Skupina sídli v Luxembursku, pričom obchodovaná je na varšavskej burze cenných papierov.

Európsky Amazon

Platforma funguje na rovnakom princípe ako americký gigant Amazon. Je založená na modeli online trhoviska. Obchodníci na Allegre zalistujú svoje produkty a následne ich predávajú priamo koncovým zákazníkom. Firma si následne z ich transakcií berie províziu. Spoločnosť poskytuje obchodníkom svoje platobné metódy či možnosti doručenia, no hlavne veľký zásah na zákazníkov. Mesačne Allegro navštívi okolo 21 miliónov zákazníkov, svoje produkty na platforme predáva viac ako 128-tisíc obchodníkov z rôznych krajín. Mesačne na stránkach Allegro nakúpi až 14 miliónov zákazníkov.

„Spustenie Allegro.cz je pre nás v rámci našej ambície vytvoriť najobľúbenejšiu e-commerce platformu pre zákazníkov a obchodníkov v celej strednej a východnej Európe veľkým míľnikom. Obchodníkom cez ňu poskytujeme príležitosť rozšíriť svoje podnikanie,“ povedal Alvise Favara, obchodný riaditeľ spoločnosti Allegro.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa