Samozrejme, nie je na tom nič zlé, veď práve domov nám poskytuje potrebné útočište a príjemný komfort. Aby to ale bolo naozaj ideálne a cítili sme sa v uzavretých priestoroch pohodlne, je nutné pristupovať k ich zariadeniu veľmi zodpovedne.

A určite vám v tejto snahe pomôže aj komoda. Užitočná v každej jednej miestnosti, šetrí miesto, vytvára dodatočné úložné priestory a poskytuje neuveriteľnú priestrannosť. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, podľa čoho si ju správne vybrať.

Multifunkčný doplnok

Ako prvé stojí za zmienku multifunkčnosť komody. Funguje ako skriňa, pričom sú jej rozmery oveľa menšie. Takýto nábytok môže nahradiť toaletný alebo TV stolík, poslúžiť v kúpeľni či vytvoriť dodatočný úložný priestor v spálni. Veľkou výhodou komody je, že má v sebe niekoľko priečinkov a zásuviek, takže je možné veci v nej uložiť a zariadiť osobitne.

Veľa kupujúcich uprednostňuje tento typ nábytku práve kvôli jeho kompaktnej veľkosti. A čo je najdôležitejšie, nechýba mu ani atraktívny vzhľad, vďaka ktorému sa stáva skvelou dekoráciou pre každú jednu izbu. A práve takéto multifunkčné komody vám pomôžu vo vašom interiéri vytvoriť viac priestoru a pohody.

Z čoho sú komody vyrobené?

Pri výrobe komôd sa dajú použiť rôzne materiály. Väčšinou je to ale drevo, pretože tento materiál je prírodný, ekologický a dokonale estetický. Ideálnym doplnkom a ozdobou k nemu je samozrejme aj kovanie.

Ak je však pre vás tento prírodný materiál príliš veľkou investíciou, môžete si vybrať lacnejšie modely, vyrobené z MDF dosiek alebo drevotriesky. Z hľadiska vonkajších charakteristík sú ale takéto výrobky od tých klasických drevených na nerozoznanie. Navyše, nábytok vyrobený z MDF dosiek oveľa lepšie odoláva vplyvu vonkajších faktorov a výrobky z tohto materiálu ľahko tolerujú vysokú vlhkosť a mechanické namáhanie.

Tipy na výber správnej komody

Spočiatku by mal kupujúci venovať pozornosť v prvom rade počtu zásuviek. Zvyčajne ide o štyri zásuvky, ktoré sa pomocou špeciálnych výsuvných mechanizmov jednoducho otvárajú. Komody s väčšími šírkami majú často v strede ešte priečku. Pred výberom sa preto uistite, koľko vecí potrebujete do komody vložiť.

Okrem všetkého, čo je napísané vyššie, stojí za to venovať pozornosť aj výške komody. Samozrejme, to si z vašej strany vyžaduje poznať veľkosť miestnosti a miesto, kde ju plánujete inštalovať.

A ak sú pre vás dôležité v interiéri kvalitné výrobky, mal by ste sa informovať aj o dostupnosti certifikátu kvality pre vybranú komodu, na základe ktorého máte istotu, že je vyrobená z neškodných a odolných materiálov, ktoré neohrozia vaše zdravie ani spomínanú pohodu.