Najznámejšou platformou v oblasti rezervácie ubytovania je Booking.com. Pre túto spoločnosť pracovali aj Čech Pavel Přibiš a Slovenka Jana Escher. Obom však na trhu chýbala platforma pre rezerváciu lodí, a tak na základe získaných skúseností spojili sily, čoho výsledkom je startup Boataround fungujúci od roku 2016.

Online platforma na prenájom plavidiel spravila dobrý dojem aj na viacerých investorov, ktorí česko-slovenskú dvojicu finančne podporili. Aj vďaka tomu sa z Boataround stal jeden z najväčších agregátorov rekreačných lodí na svete. V súčastnosti je možné v priebehu pár sekúnd zarezervovať si prenájom lode na rôznych miestach po celom svete.

Svoju prvú investíciu získali v roku 2017 vo výške 350-tisíc eur od bližšie nešpecifikovaného privátneho investora prostredníctvom crowd-investingovej platformy Crowdberry. V roku 2018 získali od investorov z tejto platfomy a Slovak Investment Holdingu ďalšiu investíciu vo výške 800-tisíc eur, ktorá mala urýchliť medzinárodný rast spoločnosti.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa