Spoločnosť Celltex hygiene v piatok oficiálne otvorila v rožňavskom priemyselnom parku nový závod. Do výstavby nového závodu investovala okolo desať miliónov eur. Od štátu dostane stimuly v celkovej výške štyri milióny eur, pričom časť v objeme 2,5 milióna eur bola určená na výstavbu a technológiu a 1,5 milióna eur je formou daňovej úľavy. Spoločnosť v rožňavskom závode plánuje na troch linkách vyrábať hygienický sortiment pre domáci trh aj pre krajiny Európskej únie.

Skúšobnú prevádzku začnú v máji. Postupne by tu malo pracovať sto ľudí, z toho 50 žien. Podľa vyjadrenia konateľa a výrobného riaditeľa spoločnosti Celltex Milana Elexu, spoločnosť po nábehu v tomto závode plánuje dosiahnuť ročný obrat 15 miliónov eur, pričom podstatná časť produkcie je určená na trhy krajín EU a do Ruska. Dodal, že ak sa spoločnosti bude dariť, majú v rožňavskom závode priestor na ďalšie rozširovanie výroby.

Celtex je prvým investorom v priemyselnom parku v Rožňave. Celltex je slovenská spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1992. Sídli v Ivanke pri Dunaji, kde má aj výrobnú halu. Podľa primátora Rožňavy Pavla Burdigu v súčasnosti rokujú s ďalším investorom, ktorý by tu mal postaviť závod na energetické zhodnotenie plastov pri výrobe elektrickej energie. Doplnil, že v parku je miesto ešte pre jedného investora.

Rožňava začala budovať priemyselný park s rozlohou takmer 16 hektárov v hnedej zóne v areáli bývalých železnorudných baní v novembri 2008. Štát túto výstavbu dotoval sumou 7 miliónov eur.

Celltex hygiene otvorila nový závod v Rožňave

Zdroj: SITA / Ivan Fleischer

Foto - SITA / Ivan Fleischer