„Som nadšený, že môžem oznámiť, že sa Jozef Kabaň stane naším šéfdizajnérom. Má výnimočný talent a za sebou významné úspechy. Myslím si, že fakt, že dokážeme prilákať tých najlepších ľudí v odbore, dokazuje, že sme jednou z tých najprestížnejších značiek,“ uviedol šéf automobilky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös.

J. Kabaň sa narodil 4. januára 1973 v Námestove. S koncernom Volkswagen, ktorého súčasťou je aj česká Škoda, bol zviazaný od čias štúdií, kedy získal od automobilky štipendium.

Po doštudovaní pôsobil vo Volkswagene ako juniorský dizajnér a potom viedol oddelenie exteriérového dizajnu v Audi.

Vedenie dizajnu v Škode prevzal v roku 2008. Počas svojho pôsobenia v koncerne sa okrem iného podieľal na podobe exteriéru Bugatti Veyron, Audi A6 alebo Volkswagenu Lupo, v Škode stál za dizajnovou štúdiou VisionC, z ktorej vzhľadovo vychádzala tretia generácia radu Superb, Fabia aj Octavia.

Napríklad pri poslednej modernizácii Octavie sa ale predné delené svetlá stretli s rozporuplnými reakciami. Zavŕšením jeho práce pre Škodu bol model segmentu SUV Karoq, ktorý automobilka začala vyrábať v júli 2017 ako nástupcu obľúbeného modelu Yeti.

Vo februári 2017 oznámil J. Kabaň prechod k automobilke BMW, kde bol tiež vedúcim dizajnového oddelenia.