Začal vyvíjať biologické postreky, ktoré sú prírodnou alternatívou k rôznym agrárnym chemikáliám. Tie prírodu často zaťažujú aj zostatkovými rezíduami. Najskôr si dával vyrábať svoje bio postreky u iných dodávateľov. No teraz sa už chystá na vybudovanie vlastnej výrobne.

Pre svoju novú základňu si vytipoval juhoslovenskú obec Rubáň neďaleko Nových Zámkov. Podnikateľ si tam už skôr odkúpil zopár agrárnych budov tamojšieho družstva. Teraz ich zrenovuje a prispôsobí na výrobu postrekov. Stáť ho to bude trištvrte milióna eur. V novej výrobe vytvorí aj päť nových pracovných miest.

Skúsenosti od liekov i po mame

K vlastnej výrobe podnikateľ pristupuje po tom, čo jeho pôvodný zmluvný výrobný partner – tradičný pezinský výrobca liekov i rôznych chemikálií Mikrochem – prestával zvládať čoraz pestrejšie portfólio jeho bio postrekov. Dnes má zaregistrovaných už celkovo desať rôznych prírodných prípravkov na ochranu rastlín pred škodcami či hubami. A pracuje aj na ďalších. 

Pôvodne svoj biznis rozbiehal nielen so skúsenosťami z výroby liekov pre ľudí, ale ešte profesionálne bližšie mala k bio postrekom jeho matka. „K novému biznisu ma priviedla aj moja mama. Práve ona totiž pracuje v oblasti ochrany rastlín, kde sa zameriava hlavne na ochranu viniča,“ prezradil TRENDU I. Kakalík.

Bývalý farmaceut nahrádza pesticídy inovatívnymi bio postrekmi z cesnaku i žihľavy

Zdroj: SITA

O svojich originálnych výrobných postupoch veľmi hovoriť nechcel. No zo samotného projektu novej výrobne, ktorý musel podnikateľ predložiť na schválenie slovenským povoľovacím úradom, sa dá vyčítať, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa