Sieť rýchleho občerstvenia Burger King sa vráti na Slovensko po siedmich rokoch. Prvú reštauráciu, ktorú už avizuje reklamou priamo na jej budúcom mieste, otvorí začiatkom novembra. „Bory Mall je moderné centrum, ktoré úplne vyhovuje našej značke,“ hovorí pre TREND.sk riaditeľ Burger Kingu pre Slovensko a Česko Daniel Ryška.

Burger King plánuje razantný vstup na slovenský trh, v rámci ktorého chce otvárať minimálne tri reštaurácie každý rok. Krátko po premiérovej prevádzke by mala pribudnúť ďalšia začiatkom decembra, opäť v jednom z bratislavských nákupných centier.

„Chceli by sme byť zastúpení vo všetkých nákupných centrách v hlavnom meste, pričom počítame aj s novým projektom Stanica Nivy,“ poznamenáva D. Ryška.

Burger King odpáli reštart v Bory Mall, chystá sa tam aj Starbucks

Zdroj: SITA / AP

Podľa skorších informácií má AmRest v pláne otvoriť pätnásť prevádzok Burger King po celom Slovensku, prvá mala byť v októbri. V prvej fáze sa sústreďuje na Bratislavu, krajské mestá a diaľnice, pričom cieľom je stať sa dostupnou značkou na celom Slovensku. Podľa D. Ryšku do budúcnosti uvažujú tiež o spustení donášky do domu a uvedení ďalších formátov reštaurácií.

Burger King sa vytratil zo Slovenska koncom roka 2011 po necelých dvoch rokoch. Dve bratislavské a jednu žilinskú reštauráciu vtedy prevádzkovala česká spoločnosť Tekaz, pre ktorú išlo o bočný projekt popri hlavnej činnosti v stavebníctve.

Pizza Hut už po prázdninách

Podobný osud ako Burger King postretol na Slovensku tiež americkú sieť pizzerií Pizza Hut. Jej odmlka sa však nebude rátať na roky, ale len mesiace. AmRest prichádza na trh s konceptom Pizza Hut Express, s ktorým vlani zakotvil v Česku.

Burger King odpáli reštart v Bory Mall, chystá sa tam aj Starbucks

Pizza Hut v Boroch Zdroj: Martin Poláš

„Prvá reštaurácia 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa