Plánované prijatie návrhu zákona u susedov z Rakúska avizuje určenie najnižšej ceny letenky, ktorá má predstavovať 40 eur. Nikto si tak nebude môcť kúpiť svoj let lacnejšie.

Zelení zákonodarcovia sa vo Viedni rozhodli zaviesť aj vyššie ekologické poplatky pre aerolínie a vyššie dane na kratšie trasy. Ich argumenty stoja na environmentálnom faktore a fakte, že lietadlá prispievajú v značnom množstve ku globálnym problémom.

Na archívnej snímke z 21. februára 2019 lietadlo leteckej spoločnosti Austrian Airlines sa pripravuje na štart na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.
Neprehliadnite

Slováci si už nevychutnajú lacné lety z Viedne, rakúska vláda určí minimálnu cenu letenky

Po ohlásení týchto legislatívnych krokov Rakúska sa začali ozývať hlasy, ktoré dávajú do popredia letisko v Bratislave. Natíska sa otázka, či by Rakúšania kvôli lacnejším letenkám začali chodiť do nášho hlavného mesta. Znie to logicky. U nás nie je žiadny minimálny limit a nízkonákladové spoločnosti budú chcieť naďalej ponúkať svoje akciové lety, často pod 10 eur.

Letisko M. R. Štefánika na otázky, či plánuje prispôsobiť svoju obchodnú politiku spoločnostiam, ktoré pôsobia v Rakúsku, v kontexte možnosti ponúkať lety z Bratislavy, uviedlo, že sú otvorení všetkým možnostiam.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa