Tridsaťštyri nových modelov Volkswagenu predstavuje podľa operatívneho riaditeľa skupiny Ralfa Brandstättera začiatok novej éry. „Pokiaľ ide o elektromobilitu, myslíme to vážne. Do roku 2024 vynaloží značka Volkswagen 19 miliárd eur na budúce technológie,“ uviedol v stanovisku pre médiá R. Brandstätter. Dodáva, že na financovanie plánov v oblasti elektromobility a jej rozvoja je k dispozícii 11 miliárd eur.

Vlajkovou loďou tejto zmeny sa má podľa spoločnosti stať nedávno predstavený model ID.3. Skupina odštartovala jeho výrobu a „elektrickú ofenzívu v roku 2020“. Počas roka pritom plánuje predstaviť model ID.Next, čo je prvé elektrické SUV značky.

„Línia ID. umožňuje mobilitu bez emisií pre mnohých ľudí,“ dodal operatívny riaditeľ. V tomto roku skupina predstavila v portfóliu novinky ako Golf 8, ID.3, T-Cross, Teramont či T-Roc R.

Slovenská vízia

Smerom k efektivite do ďalšieho obdobia smeruje aj slovenský závod. Nemecká centrála vníma práve kvôli všetkým krokom a opatreniam veľmi pozitívne. Ako pre TREND v rozhovore uviedol šéf podniku Oliver Grünberg,

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa