XTB zavádza 0 % poplatky na reálnych akciách a ETF

XTB ako jeden z prvých globálnych kótovaných brokerov na burze cenných papierov ohlásil zavedenie bezplatného obchodovania so skutočnými akciami a ETF. Ponuka 0 % poplatky bude platná až do mesačného objemu 100 000 EUR a bude dostupná pre existujúcich aj nových klientov XTB od 5. októbra.

„Cieľom XTB vždy bolo byť prvou voľbou a jednotným kontaktným miestom pre investorov. Za posledných pár rokov sme odviedli obrovské množstvo práce – od založenia popredných vzdelávacích programov pre obchodníkov po neustále zdokonaľovanie našej oceňovanej platformy xStation. Teraz s bezplatnou ponukou otvárame dvere všetkým, ktorí majú záujem investovať do reálnych akcií a ETF,“ povedal Omar Arnaout, generálny riaditeľ XTB.

V súčasnosti XTB ponúka viac ako 2 000 skutočných akcií zo 16 najväčších svetových búrz, vrátane burzy v New Yorku, Londýne, Madride, Frankfurte či Varšave. Okrem toho XTB ponúka viac ako 200 ETF (burzovo obchodovaných fondov) vrátane fondov zameraných na komodity, nehnuteľnosti a dlhopisy s 0 % poplatkom.

„Prvý polrok 2020 sa vyznačoval nadpriemernou volatilitou na finančných trhoch, čo nám umožnilo dosiahnuť rekordné tržby a výrazne zväčšiť počet našich klientov. Našim cieľom je pokračovať v tomto raste a som presvedčený, že novo zavedená ponuka akcií priláka veľký záujem nových aj existujúcich klientov, čo nám umožní rásť a posilňovať našu pozíciu na trhu po celom svete,“ dodal Arnaout.
Ponuka 0 % poplatkov bude podporená špecializovanou marketingovou a reklamnou kampaňou s novým ambasádorom značky XTB – jedným z najväčších futbalových manažérov, José Mourinhom.

Všetky informácie o poplatkoch a komisiách nájdete tu.

Partnerstvo XTB a Josého Mourinha

XTB, ktoré je jedným z popredných svetových FX a CFD brokerov na svete, spojilo svoje sily s Josém Mourinhom, ktorý je jedným z najúspešnejších futbalových manažérov všetkých čias. Portugalský tréner vyhral domáci titul v rekordných štyroch rôznych krajinách (Portugalsko, Anglicko, Taliansko a Španielsko) a je jedným z iba troch manažérov, ktorí dokázali dvakrát zvíťaziť v Lige majstrov UEFA s dvoma klubmi. Mourinho bude globálnym ambasádorom XTB v nasledujúcich dvoch rokoch.

„Som skutočne šťastný, že môžem oznámiť naše partnerstvo s Josém Mourinhom, ktorý je nielen mimoriadnym jednotlivcom, ale aj symbolom manažéra, ktorý svoj úspech postavil na stratégii a víťaznom spôsobe myslenia. Jeho príbeh dobre vystihuje našu značku a stratégiu. Zdieľame rovnakú túžbu dosiahnuť to, čo chceme a máme radi. Pretože José pomáha svojmu tímu stať sa najlepším na svete, chceme pomôcť našim klientom stať sa ešte lepšími investormi s XTB, poskytovaním služieb a technológií na najvyššej úrovni,“ uviedol Omar Arnaout, generálny riaditeľ XTB.

Oznámenie o spolupráci medzi Josém Mourinhom a XTB predstavuje začiatok novej globálnej reklamnej kampane brokera s názvom „Buď ako José“. Kreatívna myšlienka príbehu je založená na koncepcii podobností medzi výzvami, ktorým každodenne čelia investori, a výzvami, ktorým čelí futbalový manažér. Dobrá stratégia, túžba zvíťaziť a poučenie sa z neúspechu sú hlavnými faktormi úspechu vo futbale aj vo finančníctve.

„Som veľmi rád, že sa môžem stať ambasádorom XTB pre nasledujúce roky. Pri mojich diskusiách s XTB a vzájomnom spoznávaní sa mi bolo jasné, že na svojich cestách zdieľame mnoho rovnakých hodnôt, ktorými sú vášeň, profesionalita a skutočná láska k tomu, čo robíme. Som teda naozaj šťastný, že môžem spolupracovať s úžasným tímom XTB a zdieľať svoje vlastné skúsenosti s viac ako 200 000 obchodníkmi po celom svete. Ak chcete obchodovať, buďte ako ja a vyberte si XTB,“ povedal José Mourinho.

XTB zahájila kampaň uvedením videa v hlavnej úlohe s novým ambasádorom. Video si môžete pozrieť prostredníctvom tohto odkazu.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu.

Na 79 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.

Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.