Oveľa viac noviniek, ale aj redukcií oproti predchádzajúcim sezónam prináša zimný letový poriadok letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Do platnosti vstúpi 30. októbra a skončí sa 25. marca 2017. Z hlavného mesta sa bude lietať na 22 letísk v 16 krajinách, čo je o päť letísk viac než vlani v zime, na šesť letísk však bude lietať redukovaný počet letov.

Ryanair, ktorý dominuje pravidelnej doprave v Bratislave, ako novinky prináša týždenne po dva lety do Leeds-Bradfordu vo Veľkej Británii, Eilatu-Ovdy v Izraeli a Nišu v Srbsku. Súčasne však úplne ruší doterajšie štyri týždenné lety na londýnske letisko Luton a Londýn-Stansted sa už nebude lietať 14 ale iba 10 ráz do týždňa.

Začiatkom roka spoločnosť oznámila, že nielen počas slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, ale až do jari budúceho roka bude šesťkrát týždenne lietať na hlavné bruselské letisko Zaventem.

Od novembra sa však vracia na lowcostové letisko Charleroi a iba s tromi letmi týždenne. Finančný riaditeľ Ryanairu Neil Sorahan to nedávno na tlačovej konferencii v Bratislave zdôvodnil skutočnosťou, že slovenskí politici i úradníci, rovnako ako bruselská administratíva využíva naďalej spoje cez Viedeň. Na zimu Ryanair obmedzuje aj počet letov do Atén, Madridu a Berlína.

Maďarský Wizz Air k Skopje pridáva dva lety do Kyjeva a od konca marca 2017 pridá z Bratislavy aj linku do Tuzly v Bosne a Hercegovine a späť. 

Letecká spoločnosť flydubai zvyšuje frekvenciu letov z pôvodných troch na štyri týždenne a cestujúcim ponúka možnosť spojenia cez Dubaj priamo do Bangkoku v Thajsku, do hlavného mesta Srí Lanky Colomba, do Ománu, na Maledivy či iných miest na Blízkom východe. „Novinkou je pritom pravidelný charterový let spoločnosti Air Cairo do Hurghady a z nej s frekvenciou jedenkrát týždenne (od polovice februára 2017 dvakrát týždenne),“ povedala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. 

Ruská Pobeda uberá dva lety týždenne linke do Moskvy. Novinkou zimnej sezóny budú pravidelné chartery egyptskej spoločnosti Air Cairo do Hurghady, od polovice budúceho februára to nebude iba jeden ale dva lety týždenne.