Firma koncom júna oznámila začiatok výstavby novej haly, ktorá bude slúžiť na dodávku kolies pre SUV modely produkované v Bratislave. Ako uviedla v tlačovej správe, svoje produkty bude od mája 2017 dodávať okrem už v súčasnosti vyrábaných modelov VW Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne aj pre model Audi Q8.

Príchod o tri roky

O konkurentovi z Ingolstadtu pre BMW X6 či Mercedes-Benz GLE Coupé sa hovorí už nejaký ten rok. Vlani v máji automobilka jeho príchod oficiálne potvrdila, keď pridala aj očakávaný termín, ktorým sa stal rok 2019.

Nová Q8 má zdieľať rovnakú platformu a technológiu ako vlani predstavená druhá generácia populárneho SUV Q7. Odlišovať sa bude predovšetkým vzhľadom, keď sa zaradí do kategórie SUV-kupé. Ako derivát z už vyrábanej Q7 (na úvodnej fotografii) tak nebudú investície na spustenie jeho produkcie pre koncern také vysoké.

Bratislava už investuje

Vzhľadom na očakávaný príchod Q8 na trh o tri roky by mal bratislavský Volkswagen začať s jeho výrobou už v roku 2018 po nábehu produkcie novej generácie modelov Touareg a Cayenne. Tá je naplánovaná na koniec budúceho roku.

Kapacity na to bratislavský závod bude mať. Vlani otvoril modernú karosáreň pre Audi Q7. V nej vyrába karosérie s vysokým zastúpením hliníka s pomocou nových spájacích metód aj pre luxusné SUV Bentley Bentayga. Pribudne tiež nová montážna hala a karosáreň pre Porsche v hodnote osemsto miliónov eur.