Nitriansky oligarcha Norbert Bödör má na krku ďalšie obvinenie v kauze Dobytkár. Tá sa týka miliónových úplatkov za agrodotácie, podpísaných štátnou Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA). Má ísť o pranie peňazí v približnej výške milión eur.

Vyšetrovateľ spolu s Bödörom stíha aj ďalšie dve osoby, podnikateľa v oblasti reklamy Petra Kubu a exriaditeľa PPA Ľubomíra Partiku.  „Osobám Ľ. P., P. K., N. B. a dvom právnickým osobám bolo vznesené obvinenie za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, spáchaný formou spolupáchateľstva,“ potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka pre Aktuality.sk. 

NORBERT
BÖDÖR
Podľa Makóa bol
hlavou skupiny.
Neprehliadnite

Norbert Bödör zostáva vo väzbe, rozhodol o tom Najvyšší súd SR

Kauza Dobytkár patrí medzi najväčšie korupčné škandály v novodobej histórii Slovenska nielen v oblasti agrodotácií.  Nové obvinenie nitrianskeho podnikateľa súvisí s úplatkami, ktoré príjimal vtedajší výkonný šéf PPA Partika. Má ísť o minimálne 53 úplatkov v celkovej hodnote presahujúcej milión eur. Podľa informácií Aktuality.sk mal práve Partika v rokoch 2012 až 2016, keď bola pri moci jednofarebná vláda Smeru-SD, podľa polície nielen prijímať, ale i posúvať ďalej „úplatky“ od žiadateľov eurofondov. „Ak chceli záujemcovia o finančnú podporu uspieť, museli platiť výpalné vo výške desiatok až státisícov eur. Za každý z 53 prípadov mal vybavovač Ľubomír Kropil zinkasovať štyri percentá z pridelenej eurofondovej podpory, k Partikovi malo smerovať 14 percent. Exfunkcionár štátnej agentúry sa o peniaze delil: časť mala skončiť u Bödöra. O fungovaní korupčnej pyramídy vypovedá spolupracujúci obvinený v kauze Dobytkár Marek Kodada,“ informujú Aktuality.sk.