„Keď som si chcel vymeniť topánky na bežky, lebo sa mi na jednej pokazil zips, nedalo sa. Nový kus už nebol,“ vysvetľuje TRENDU Daniel, ktorý po rokoch opäť začal bežkovať. „Kúpil som si bežky, viazanie aj topánky, všetko z outletu. Len s palicami bol problém. Neboli. Teraz bežkuje každý,“ dodáva.

Lyžiarska sezóna nebude, hoci sú podmienky na všetky zimné športy tento rok ideálne. Ľudia si ale hľadajú spôsoby, ako športovať v prírode a spĺňať nariadenia vlády o protipandemických opatreniach a lockdowne. Skialp, bežkovanie či korčuľovanie zažívajú renesanciu. Dopyt po športových náčiniach rastie, od začiatku roku 2021 ho pozorujú aj internetové obchody.

Januárové maximá

Bežkovať sa dá všade, aj tam, kde nie sú vyznačené trasy. „V týchto dňoch nám rastie predaj o polovicu,“ hovorí Pavla Hobíková z Mall.sk. Predajné maximá však prekonávali v januári, a to o viac než 200 percent. Po dlhej dobe dávame prednosť bežkám pred zjazdovkami. Netreba ani vleky a lanovky, vyšliapeme si.

Igor RATTAJ
Neprehliadnite

Igor Rattaj: V reštart tejto zimnej sezóny už nedúfam

A keď si potreby na zimný šport nemôžeme ísť kúpiť do kamennej predajne, musí nám postačiť aj tá internetová. Preto sa online shopy rozhodli vytvoriť zákazníkom sprievodcu nakupovaním a do svojho portfólia pridali navyše aj blogy, v ktorých vysvetľujú, čo si treba pri nákupe jednotlivých súčiastok výbavy všímať.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa