Barbora Švarba (29) s podnikaním začala pred šiestimi rokmi, v rodinnej firme Čučoriedkovo. V roku 2002 založili jej rodičia na breznianskych lazoch čučoriedkový sad. Ona potom vdýchla rodinej firme podnikateľského ducha a  svoje pôsobenie rozšírila až do regionálneho maloobchodu.

V roku 2018 sa stala Podnikateľkou Slovenska. Hovorí, že odvtedy sa biznisovo posunula inam. Je farmárka, včelárka, pestovateľka, cvičiteľka a marketérka.

Popri čučoriekovom sade sa začala aktívne venovať športu, spolu so známymi založila v Banskej Bystrici pohybové štúdio. Netrvalo dlho a odišla. Rozhodla sa ísť vlastnou cestou. „Ja som chcela pracovať profesionálne, chcela som sa venovať iným športom, obklopiť sa profesionálnymi tímom. To sa mi v tom štúdiu nedarilo. Na podnikanie je najlepší nepárny počet a traja sú už veľa," hovorí B. Švarba a dodáva, že podobnú chybu by už nikdy neurobila. 

V debate TRENDu rozprávala okrem iného najmä o esencii svojho podnikania.

TREND.sk · Barbora Švarba: Keby korona položila môj biznis, začnem podnikať v garáži
Barbora Švarba (29)

Vyštudovala diplomaciu na UMB v Banskej Bystrici. V roku 2015 vznikol oficiálny názov pre dlhoročnú rodinnú firmu s názvom Čučoriedkovo, za ktorý získala ocenenie Podnikateľka Slovenska. Časopis Forbes ju zaradil medzi 30 pod 30 podnikateľov Slovenska. Okrem toho je majiteľkou pohybovej akadémia Bafit, ktorú tesne pred koronakrízou otvorila aj doma, v Brezne.