Doterajšie projekty spoločnosti ISMONT sa sústreďovali na západnú časť Slovenska, najmä Bratislavu a okolie hlavného mesta. ISMONT sa zameriava predovšetkým na rezidenčnú výstavbu, no na konte má aj niekoľko polyfunkčných objektov. Projekty spoločnosti sú zaujímavé z hľadiska nízkych nákladov, dispozičných riešení aj z hľadiska dizajnu.

Spoločnosť svoje projekty často stavia na okrajoch miest a obcí a zároveň sa snaží zatraktívniť prostredie pre nových aj už existujúcich obyvateľov lokality, a to najmä tým, že dbá o občiansku vybavenosť. Jej projekty sa tešia obľube, a preto nie div, že sa spoločnosť ISMONT rozhodla expandovať aj do ďalších kútov Slovenska.

Aby mladí neutekali inam

Novinkou spoločnosti je projekt ISTRICA v Banskej Bystrici. V stredoslovenskom meste je v súčasnosti veľký dopyt po nehnuteľnostiach, no ponuka bytov je slabá. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť ISMONT rozhodla pre túto atraktívnu lokalitu.

ISTRICA je obytný komplex, ktorý okrem nového bývania prinesie pre svojich obyvateľov ďalšie benefity spojené s bývaním v meste a zároveň v blízkosti prírody.

Nové a moderné bývanie v Banskej Bystrici bude aj motiváciou pre mladých ľudí, aby zostali žiť v tejto lokalite a neodchádzali z mesta. V rámci projektu vyrastú jedno- až štvorizbové byty aj rodinné domy v susedstve lesoparku Borovicový háj.

O projekte ISTRICA
Obytný komplex ISTRICA predstavuje súbor štyroch bytových domov, kde sa nachádza spolu 209 bytových jednotiek s modernými dispozíciami. Súčasťou komplexu je sedemnásť rodinných domov s vlastnou záhradou a garážou. Ponúka 336 interiérových a exteriérových parkovacích miest (242 podzemných garáží a 94 vonkajších stojísk). ISTRICA má výnimočnú polohu aj v prípade trávenia voľného času s priateľmi a rodinou. Nachádza sa v priamom dotyku s prírodou Borovicového hája a približne desať minút autom od lyžiarskeho strediska Šachtičky. ISTRICA ponúka vysnívaný domov pre každého, kto hľadá bývanie v novostavbe v dostupne výhodnej lokalite. V blízkosti obytnej zóny je dostatočná občianska vybavenosť, ktorá sa do budúcna plánuje ďalej rozvíjať.

V budúcnosti spoločnosť ISMONT plánuje podobné aktivity s rovnakým cieľom realizovať v Popradskom kraji, kde je rovnako veľký dopyt po novom bývaní, záujemcovia si však nemajú z čoho vyberať. Aj toto rozhodnutie svedčí o tom, že dobrá a úspešná spoločnosť musí vedieť pružne a pohotovo reagovať na požiadavky trhu a že inak to nie je ani v oblasti developmentu.

Spoločnosť ISMONT svoju ponuku, v ktorej má cenovo dostupné nehnuteľnosti, prispôsobuje nielen trhu, ale aj individuálnym požiadavkám klientov.

Čím je ISTRICA výnimočná

•  Moderné dispozície Obytný komplex ISTRICA spĺňa požiadavky moderného nízkonákladového a hlavne pohodlného bývania za dostupné ceny.

•  Občianska vybavenosť Všetky potrebné služby, ako je poliklinika, potraviny, drogéria, pošta, základná a materská škola, detské ihrisko, fitnescentrum, autobusová zastávka a ďalšie, ponúka blízke sídlisko Sásová.

•  Lesopark a okolie Borovicový háj susediaci s projektom ponúka nevyčerpateľné možnosti trávenia voľného času v prírode v každom ročnom období. Navyše milovníci zimných športov uvítajú blízkosť lyžiarskeho strediska Šachtičky.

•  Dostatok parkovacích miest Projekt ponúka dostatočný počet parkovacích miest buď v podzemných garážach na dvoch podlažiach, alebo na vonkajších stojiskách. Okrem toho zastávka MHD sa nachádza v dostupnej vzdialenosti od obytnej zóny.

Spoločnosť sa v tomto smere prejavila ako veľmi pružná a flexibilná aj v neľahkom období pandémie nového koronavírusu. Dopyt po jej bytoch neutíchol ani po marci 2020.

Nepriazeň pandemickej situácie sa dotkla aj oblasti developmentu, nie však veľmi výrazne. Prejavila sa predovšetkým v nedostatku stavebného materiálu, dlhších čakacích lehotách na dodanie materiálov a v raste cien stavebných materiálov. Pandémia zasiahla i do plánovania ďalších, najmä nových projektov.

Okrem plánovania nových projektov sa v súčasnosti v spoločnosti ISMONT venujú viacerým už rozpracovaným projektom. Za spomenutie stojí Riviera Nitra, Opál Jarovce či Byty Broskyňová Miloslavov. V Miloslavove majú aj ďalší projekt – V Korunách. V Trnave pracujú na projekte Miko a v Stupave na projekte Noemis.

Okrem výstavby nového bývania lokality obohatia o služby, obchody či infra­štruktúru a postavia aj detské ihriská či oddychové zóny.

Rastie dopyt aj nároky ľudí

Nielen cenová dostupnosť, ale aj flexibilita a variabilita bytov sú to, na čo sa dnes kladie zo strany klientov veľký dôraz. Požiadavky klientov sa postupom času menia a zdá sa, že sú čoraz náročnejší. Dá sa povedať, že väčší dopyt po bývaní so sebou prináša aj väčšiu náročnosť klientov.

ISTRICA, Banská Bystrica
Zdroj: ISTRICA, Banská Bystrica
ISTRICA, Banská Bystrica

Tá sa odzrkadľuje nielen v tom, že klienti chcú mať na výber z rôznorodej ponuky plnej variabilných projektov, ale napríklad aj v dopyte po energeticky úsporných bytoch či v implementácii a používaní inovácií, ktoré sú dostupné na stavebnom trhu.

Dobrý developer sa snaží všetky požiadavky klientov napĺňať do posledného detailu. Klienti chcú mať zároveň k dispozícii niekoho, na koho sa môžu obrátiť a kto im poradí – napríklad s výberom nehnuteľnosti. Aj preto vítajú služby klientskeho centra. To je v spoločnosti ISMONT už samozrejmosťou.

Okrem spomínaného zmyslu pre detail a ústretovosti voči klientom zaváži to, že sa im venujú kvalitní a lojálni ľudia, profesionáli vo svojom odbore. Koniec koncov aj toto z firmy buduje úspešného hráča na trhu. Spolu s disciplínou a so zvládaním manažmentu je možné na Slovensku vybudovať úspešnú firmu.

V súčasnosti je už trendom, že firmy sa čoraz viac púšťajú aj do aktivít v oblasti spoločenskej zodpovednosti (CSR). Aj tie budujú dobrú povesť firmy.

Spoločnosť ISMONT nie je výnimkou. Podporuje a buduje verejnoprospešné projekty v oblasti športu, zdravia či kultúry. Finančne prispieva na športové kluby, opravy štadiónov, budovanie detských ihrísk či knižníc.

Aktuálne sa napríklad podieľa na rekonštrukcii onkológie či sociálnych zariadení v rámci gynekológie vo Fakultnej nemocnici v Trnave a v podobnom duchu plánuje v rámci svojich CSR aktivít pokračovať v budúcnosti.

Tento článok označený We know how vznikol v spolupráci s komerčným partnerom. Redakcia nie je jeho autorom, ale obsah článku považuje za prínosný pre čitateľa.

Ilustračné foto novostavby bytoviek v Bratislave
Na obr. Bytový komplex v Slnečnice v petržalke
Neprehliadnite

Bytová výstavba v druhom štvrťroku 2021 razantne ožila a prekonala predpandemické čísla