S akvizíciou Avast získava tiež oficiálnu prítomnosť na Slovensku, kde pracuje väčšina zamestnancov INLOOPX. Dokončenie transakcie očakávajú koncom augusta, za predpokladu, že budú splnené všetky zmluvné podmienky.

„Našim používateľom chceme dodávať produkty, vďaka ktorým pre nich bude naozaj ľahké chrániť svoje digitálne informácie, či už pomocou antivírusov, rodičovskej kontroly alebo cez platformu Smart Home pre zabezpečenie IoT zariadení v smart domácnostiach,“ uviedol prezident mobilnej divízie avast Gagan Singh.

Avast svojim viac ako 400 miliónom používateľom po celom svete ponúka produkty pod značkami avast a AVG, ktoré ich chránia pred hrozbami na internete a pribúdajúcimi hrozbami v prostredí internetu vecí (IoT).

INLOOPX vznikol v roku 2012 a dnes je globálne fungujúcou softvérovou agentúrou, ktorá získala oficiálnu certifikáciu od Google a Microsoftu. Má viac ako 140 spolupracovníkov, centrálu v Žiline a pobočky napríklad v Bratislave, Banskej Bystrici, Prahe, Ostrave, Stuttgarte alebo Sunnyvale. Konzultačné a vývojárske služby poskytuje napríklad pre Intel, Volkswagen, T-Mobile alebo Mercedes-Benz.