Logistickým spoločnostiam sa v uplynulom roku darilo. Jednou z nich je aj dcéra globálnej švajčiarskej siete Kuehne + Nagel, ktorá dosiahla vlani na Slovensku rekordný rok z pohľadu tržieb aj čistého zisku. Jej tržby po prvýkrát prekročili hranicu sto miliónov eur, keď dosiahli 112 miliónov eur pri stopercentnom medziročnom raste. Čistý zisk vzrástol viac než trojnásobne na 7,3 milióna eur.

Spoločnosť Kuehne + Nagel so sídlom v Bratislave je tento rok nominovaná na prestížnu cenu TREND Firma roka 2022.

Nominácie TREND Firma roka 2022

Rástol počet zákazníkov

Pod rast tržieb sa podpísali najmä dva faktory. Zvýšenie počtu zákazníkov, ako aj projektové cargo. „V minulom roku sme dosiahli vo všetkých štyroch divíziách, teda v námornej, leteckej, cestnej preprave aj v skladovej logistike významný nárast počtu zákazníkov. Najväčší prínos mala námorná preprava, za ktorou nasledovala preprava letecká. Divízia cestnej prepravy a skladová logistika sa na výsledku podieľali v menšej miere,“ hovorí pre TREND národný manažér Kuehne + Nagel Radoslav Miko.

Miroslav Labaš, Fresh, veľkoobchod, potraviny
Neprehliadnite

Obchodník Labaš vyvinul vlastné mlieko, má rekordný zisk, expanduje a chystá nové investície

Výsledky kopírovali celosvetové dianie v tomto segmente. V roku 2021 sa celé odvetvie námorných prepráv celosvetovo stretávalo s mimoriadne vysokým prevádzkovým zaťažením. Z vysokého dopytu a z preplnených prístavov profitovala najmä letecká preprava, ktorá zohrala dôležitú úlohu napríklad v distribúcii vakcín proti covidu-19. Ako R. Miko dodáva, projektové cargo na Slovensku rástlo predovšetkým v oblastiach automotivu a farmaceutického priemyslu.


„Vlaňajší rast by sme nezvládli bez posilnenia jednotlivých tímov. Som rád, že sa nám podarilo nájsť nových kolegov na trhu práce. Tým sme jednak zvýšili počet zamestnancov v slovenskej pobočke, ale najmä sme včas reagovali na požiadavky našich klientov,“ dodáva riaditeľ spoločnosti.

Tri logistické centrá

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa