Nálada v oblasti výroby a predaja áut sa mení ostatné tri roky takmer s každým ďalším kvartálom a ruka v ruke s tým sa vyvíja aj samotný trh. Kým očakávania z nástupu nového trendu elektromobility boli v minulom období veľké a zároveň poháňané obrovskými investíciami a podporou jednotlivých európskych krajín, dnešný stav a najmä budúci vývoj nehovoria v jej prospech.

Najnovší prieskum KPMG Global Automotive Survey 2022 medzi vedúcimi predstaviteľmi automobilového priemyslu z celého sveta potvrdil, že čoraz väčší prienik technológií do automotivu bude pretrvávať, podobne ako optimizmus z pohľadu rastu v najbližších piatich rokoch, ale predaj elektrických vozidiel zrejme poklesne.

O tretinu menej

Viaceré odhady lídrov automotive biznisu naznačujú, že do roku 2030 sa bude elektrických áut predávať menej, než sa predpokladalo. Podiel elektrických vozidiel na predaji nových áut bude do roku 2030 podľa očakávaní v rozmedzí medzi desiatimi až štyridsiatimi percentami, čo je v porovnaní s predchádzajúcim obdobím o takmer tretinu menej.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa