„Dopravu cestujúcich na úseku z Nitry do Bratislavy zabezpečuje Arriva Express a dopravu na trase Bratislava - letisko Schwechat - Viedeň zabezpečuje Slovak Lines Express,“ informovali agentúru SITA spoločne hovorkyňa Slovak Lines, a.s. Eva Vozárová a manažérka marketingu a komunikácie spoločnosti Arriva Nové Zámky, a.s. Petra Helecz. „Cestujúci mimo Bratislavy si už nemusia sami vyhľadávať cez dvoch dopravcov najlepšie nadväzujúce spojenie, lístok si kúpia v jednom nákupnom procese,“ uviedli. Arriva a Slovak Lines plánujú postupne spojiť s letiskom Schwechat a Viedňou aj ďalšie slovenské mestá dostupné autobusmi Arriva Express.

Spoločnosť RegioJet na licenciu pre medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne ešte len čaká. Očakáva, že ju začne prevádzkovať ešte v tomto mesiaci po ukončení administratívneho procesu.

RegioJet: Linky sa zachraňujú po prepade cestujúcich

Spoluprácu spoločností Arriva a Slovak Lines považuje RegioJet z veľkej časti za marketingovo-obchodné oznámenie o spoločnom predaji lístkov a prepojení ich spojov s prestupom v Bratislave. „Domnievame sa, že snahou Slovak Lines a Arriva je vzájomne si vylepšiť ekonomiku svojich liniek, ktoré trpia prepadom cestujúcich v prípade Nitry a nezmyselnou cenovou politikou v prípade Viedne,“ zareagoval pre agentúru SITA hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. Regio Tvrdí, že autobusové spojenie do Viedne bude prevádzkovať za výhodnejšie ceny.

Ministerstvo dopravy eviduje dve povolenia na prevádzkovanie pravidelnej autobusovej dopravy z Bratislavy do Viedne a späť. Spoločnosť Blaguss Slovakia, s. r. o. má povolenie na 28 spojov denne a rakúska spoločnosť ÖBB-Postbus GmbH na 46 spojov. Bratislavská spoločnosť Slovak Lines Express, dcéra Slovak Lines, ako subdodávateľ rakúskeho dopravcu prevádzkuje 23 spojov z Bratislavy do Viedne.