Technologická spoločnosť Apple chce údajne preinvestovať miliardy dolárov v spolupráci s kórejskou automobilovou značkou Kia. Uviedla to agentúra Bloomberg, ktorá sa odvoláva na juhokórejský denník DongA Ilbo. Ten neuviedol žiadne konkrétne zdroje.

Je ale pravda, že začiatkom januára potvrdila matka Kie, skupina Hyundai Motors, rozhovory s Applom o možnom partnerstve v oblasti elektromobilov. Cieľom podľa nej je od roku 2024 vyrábať elektrické autonómne vozidlo v americkom štáte Georgia. Podľa zverejnených informácií by mal Apple na tento projekt minúť 3,6 miliardy dolárov.

Ho Sung Song - prezident Kia Corporation.
Neprehliadnite

Kia si trúfa na Európu. Jej novinka má byť najpredávanejším elektromobilom značky

Vybudovanie automobilky môže stáť miliardy dolárov a trvať roky. Aj to je pravdepodobne dôvod, prečo Apple hovorí s potenciálnymi partnermi a uľahčuje si tak cestu na trh elektrických a autonómnych vozidiel.

Stotisíc vozidiel ročne

Obe spoločnosti by mali údajne podpísať dohodu o spolupráci v polovici februára, pričom s výrobou nového spoločného modelu by sa malo začať v spomínanom roku 2024. V tom istom roku by sa mala spustiť podľa tvrdení bývalého prezidenta podniku Kia Slovakia Kyong Jae Leeho aj výroba nového elektromobilu aj v Žiline.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa