Zamestnanci vo firmách sa pri vstupe na pracovisko budú musieť preukázať, či sú zaočkovaní, prekonali ochorenie covid-19, alebo majú negatívny PCR alebo antigénový test. Zatiaľ však nie je jasné, ako bude testovanie prebiehať, či firmy dostanú aj nejakú finančnú kompenzáciu, ani to, či bude platiť aj domáci antigénový test.

Podstatné informácie sa zamestnávatelia majú dozvedieť už tento týždeň. TREND sa opýtal najväčších potravinárskych firiem, ako sa pripravujú na testovanie svojich nezaočkovaných zamestnancov a či ho dokážu zrealizovať vo vlastnej réžii.

Ľubica Novotná

Napriek tomu, že sa naša spoločnosť od vypuknutia pandémie snaží viesť svojich zamestnancov k zodpovednému prístupu v boji s pandémiou, zaznamenali sme výrazný rozdiel v miere zaočkovanosti v bratislavskom a prievidzskom regióne.

Zaznamenali sme výrazný rozdiel v miere zaočkovanosti v bratislavskom a prievidzskom regióne.
Ľubica Novotná, corporate affairs manager Nestlé Slovensko

Zavedenie režimu OTP bude výrazne zložitejšie v našom závode v Prievidzi. Okrem nízkej miery zaočkovanosti ide o výrobu vo viaczmennej prevádzke. Zavedenie OTP režimu si bude vyžadovať prísnu organizáciu a plánovanie. Testovanie plánujeme realizovať vo vlastnej réžii v spolupráci s podnikovou zdravotnou službou.

FILE - In this Feb. 14, 2013 file picture the Nestle logo is  photographed  at the Nestle headquarter  in Vevey, Switzerland,   Nestle, the world's biggest food and drink company, says it expects 2014 to be just as challenging as last year amid weaker growth in emerging markets along with falling prices and deflationary pressure in Europe. The Vevey, Switzerland-based company says it expects improvement in the second half and about 5 percent organic sales growth for 2014, which does not reflect
Neprehliadnite

Koncern Nestlé zvýšil celoročnú prognózu rastu tržieb

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa