odnotenie Bloomberg zohľadňuje presnosť predpovedí zverejnených maklérskymi spoločnosťami a finančnými inštitúciami po celom svete. Analytický tím XTB, ktorého súčasťou je okrem iných tiež Jaroslav Brychta, zaznamenal dvojnásobný úspech, a to hneď kvartál po víťazstve v rebríčku G10 v 2. štvrťroku 2020, čo potvrdzuje jeho presnosť medzi takmer 50 finančnými inštitúciami po celom svete.

Ilustračné foto.
Zdroj: Bloomberg
Ilustračné foto.

„Finančné trhy po celom svete naďalej vykazujú vysokú volatilitu. Nášmu analytickému tímu, vrátane Jaroslava Brychtu, sa podarilo dosiahnuť obrovský úspech, keď zvíťazil
v kategórii 13 veľkých spoločností a obsadil druhé miesto v kategórii G10, pričom od prvej priečky ho delilo len pár bodov. Hodnotenie Bloomberg opäť potvrdzuje značné skúsenosti a hlbokú znalosť trhu, ktorými analytici XTB disponujú,“ povedal Omar Arnaout, generálny riaditeľ XTB.

Rebríčky pripravené agentúrou Bloomberg sú považované za najprestížnejšie vo finančnom sektore. Aktualizujú sa štvrťročne a zahŕňajú prognózy zverejnené za posledných 12 mesiacov najväčšími svetovými finančnými inštitúciami, vrátane Barclays, BNP Paribas, JP Morgan a Westpac. K poslednému vyhláseniu rebríčka došlo na konci tretieho štvrťroku 2020 a zahŕňa najpresnejšie prognózy za posledných 12 mesiacov.

Analytické oddelenie XTB pripravuje denné analýzy a komentáre k aktuálnym udalostiam na lokálnych a globálnych finančných trhoch. Analytika sa týka mien, akciových indexov, komodít a kryptomien. Denné predpovede a komentáre sú k dispozícii na našom webe - v sekcii Trhové analýzy.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu.

Na 79 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.

Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.