Každý nástupca v biznise sa stretáva s množstvom otázok a výziev, ktoré generačná výmena v rodinnej firme prináša. Kráčať v stopách svojho úspešného rodiča, ktorý firmu založil a vybudoval, nie je jednoduché, a prináša so sebou tlak a veľa emócii.

Ako získať uznanie a dôveru rodičov? Čo robiť, aby zamestnanci prijali nástupcu za nového lídra? Kedy bude správny na to, aby začal prinášať inovatívne myšlienky, ktorými chce zlepšiť rodinný biznis? Ako to celé ustáť fyzicky, psychicky a emočne?

Byť úspešným nástupcom je len začiatok. Cieľom je stať sa úspešným biznisovým lídrom rodinnej firmy. Preto musí neustále rásť nielen rodinná firma, ale aj jej líder a to ako osobnosť.

Výzvam nástupcov v rodinných firmách sa bude biznisová poradkyňa Erika Matwij venovať v ďalšom online Rozhovore o Rodinnom Businesse, do ktorého si pozvala týchto hostí:

Aleš Bednařík, tréner komunikačných, manažérskych a obchodníckych zručností
Martina Joshi, nástupkyňa v rodinnej firme Kellys
Tomáš Török, biznis stratég

Čo sa v rozhovore dozviete?

  • Ako môžem posilniť dôveru rodiny a zamestnancov v moje schopnosti viesť firmu úspešne?
  • Čo robiť, ak sa stretnem s rezistenciou voči zmenám, o ktorých som presvedčený, že prinesú pozitívne výsledky?
  • Ako vybudovať či zlepšiť moje manažérske a vodcovské kompetencie?
  • Ako ustáť tlak a emócie, ktoré moja nová rola prináša?
  • Kde môžem stretnúť a vymeniť si skúsenosti s inými nástupcami rodinných firiem, ktorí čelia podobným výzvam ako ja?

Registrovať sa na podujatie môžete na tomto linku.

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.