Skúsenosti s podobným režimom, ako aj naša trpezlivosť sú minimálne. Obmedzenie sociálnych kontaktov a trávenie času v našich domovov nie sú jediné dôsledky takéhoto stavu.

Pre mnohých je to zároveň test, ako sa prinútiť pracovať z domu a fungovať aj napriek tomu, čo sa každý deň dozvedáme v správach.

Ale aj tento test sa dá zvládnuť s prekvapivo dobrými výsledkami. Stačí sa na všetko dobre pripraviť. Každé poklesnutie predsa znamená príležitosť, ako sa znova postaviť na nohy.

„Ak sa vám vyhýbajú veľké radosti, pestujte si malé.
Pam Brown

Snažte sa tomu porozumieť a prijať veci také, aké sú

Popieranie a hnev nie je v izolácii najlepšia stratégia. Samozrejme, nikto vám nemôže zaručiť, že sa všetko koncom mesiaca zlepší. Je to však realita súčasného života a nenávisť voči tým, ktorí sa v záujme ochrany zdravia celej spoločnosti snažia zamedziť (na úkor nie vždy príjemných opatrení) šíreniu pandémie, nie je riešenie.

Využite túto situáciu vo svoj prospech a robte veci, na ktoré ste predtým nemali čas. Môže to byť obyčajné sledovanie televízie, čítanie zaujímavej knihy, ktorú ste doteraz nemali čas otvoriť. Alebo si vyskúšajte zlepšiť, či v sebe objaviť nové schopnosti a zručnosti.

Práve teraz máte čas venovať sa viac svojej kráse a zdraviu. Využiť pritom možno špeciálnu galvanickú žehličku a vyskúšať domáce pleťové masky.

Stručne povedané, usporiadajte si svoj domáci priestor a život v ňom tak, aby bol pohodlný.

Práca je dôležitá, ale nezabudnite na svoje zdravie

Ak vám zamestnávateľ povolil pracovať z domu, je dôležité miestnosť, v ktorej zadané úlohy vykonávate, pravidelne vetrať. A ak v miestnosti pracuje viac ako jedna osoba - je nevyhnutné vetrať ju každú hodinu.

Aby ste sa mohli na prácu sústrediť, no máte v blízkosti aj deti, kúpte im pekné edukatívne hračky a popri zaujímavej hre sa čo to naučia a nebudú si vyžadovať vašu neustálu pozornosť.

A aby ste mali energiu, zvládať tento systém a organizáciu práce z domu dlhodobo, občas si robte prestávky. Lekári odporúčajú urobiť to aspoň raz za hodinu. Cvičenie alebo venčenie psa na čerstvom vzduchu (s rúškom) prekrví vaše telo, mozog a odstráni záťaž na rukách a chrbte.

Vyriešite tým niekoľko vecí naraz a okrem kvalitných granúl pre psov doprajete svojmu domácemu maznáčikovi aj viac pohybu.

Myslite pozitívne

Na udržanie duševného zdravia v dobe masívnej duševnej paniky, rozptýlenej pomocou moderných digitálnych technológií, je hlavným receptom to, aby ste sa držali ďalej od neoverených zdrojov vytvárajúcich falošné a hybridné informácie.

Ak dokážeme fyzicky odolávať proti vírusu imunitou posilnenou cvičením, potom môžeme psychickú „epidémiu“ poraziť s kritickým myslením a erudíciou vedeckého svetonázoru.

Využite voľný čas na skrášlenie domu

Možno budete mať so zháňaním potrebných doplnkov teraz väčší problém. No ak sa namiesto neustáleho aktualizovania obsahu na sociálnych sieťach zameriate na prieskum aktuálneho trhu, výber novej vinylovej podlahy nemusí byť vôbec náročný.

Vyberajte pritom tak, aby to bola skutočne dobrá investícia a možnosť, ako skrášliť svoj domov. Všetko predsa začína od podlahy.

Buďte trpezliví, pretože čím viac odoláte panike a zachováte dodržiavanie nevyhnutných opatrení, tým skôr sa budete môcť vrátiť do bežného a klasického života.

Tým skôr si budete môcť kúpiť odolné gumené rohože a opäť naštartovať auto, ktoré vás a celú rodinu zavezie na vami obľúbené miesto bez toho, aby ste pritom museli podstupovať nepríjemné kontroly.