Akcie americkej spoločnosti Tesla vzrástli v ostatnom týždni o viac ako 50 percent. Za výrazným nárastom je podľa analytikov najmä informácia o pláne rozdeliť akcie spoločnosti.

To by umožnilo širšej báze investorov nakupovať akcie firmy. Akcie spoločnosti Tesla sa začnú obchodovať na základe rozhodnutia o rozdelení od 31. augusta.

Nové investície, staré plány

Za rastom ceny je však aj globálny vývoj v oblasti elektromobility a produkcie batérií pre elektromobily, ktorý nahráva biznisu značky Tesla. Miera podpory zo strany štátov, avizované investície svetových automobiliek do elektromobility a terajšia pozícia spoločnosti Tesla ju favorizujú pre ďalší vývoj.

WA 13 Hawthorne - Šéf amerického výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk oficiálne predstavuje plne elektrický pick-up Cybertruck s odolnou karosériou a trojicou motorov. Na trhu bude v roku 2021. FOTO TASR/AP

Tesla CEO Elon Musk introduces the Cybertruck at Tesla's design studio Thursday, Nov. 21, 2019, in Hawthorne, Calif. Musk is taking on the workhorse heavy pickup truck market with his latest electric vehicle. (AP Photo/Ringo H.W. Chiu)
Neprehliadnite

Tesla si zvolila základňu pre výrobu svojho Cybertrucku. Zamestná tam 5 000 ľudí

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa