V rovnakom období rok predtým Airbnb dosiahol zisk 200 miliónov dolárov. Podľa WSJ dôvodom negatívneho vývoja bol výrazný nárast nákladov. Firma dala veľa peňazí napríklad na zaplátanie bezpečnostných dier svojej platformy.

Spoločnosť od svojho založenia v roku 2008 bojuje s krádežami, prostitúciou a ďalšou kriminalitou u hostiteľov a hosťov. Firma tiež masívne míňa za modernizáciu technológií a zvyšujú sa taktiež všeobecné a administratívne výdaje, ktoré zahŕňajú náklady na prevádzku centrály firmy či právne a účtovnícke služby.

Strata je pre Airbnb nepríjemnou správou, firma chce tento rok vstúpiť na burzu a slabé hospodárske výsledky môžu znížiť cenu akcie. Hodnota spoločnosti sa odhaduje na 31 miliárd dolárov. S prvotnou emisiou akcií (IPO) sa však nepočíta skôr než v 3. kvartáli, uviedol WSJ.

Načasovanie tiež bude súvisieť s dosahmi nákazy koronavírusom, ktorý výrazne zasiahol Čínu. Tá je pre Airbnb najdôležitejším rastovým trhom.

V 3. štvrťroku 2019 tržby Airbnb podľa WSJ medziročne vzrástli o 400 miliónov dolárov na 1,65 miliardy dolárov. Zvýšené náklady však spôsobili pokles zisku na 266 miliónov dolárov z 337 miliónov dolárov. Zisk v 3. kvartáli však nedokázal vykompenzovať stratu z 1. polroka.