Nová spoločnosť zatiaľ nemá názov. Na budúci rok by mala začať poskytovať lety na stredné vzdialenosti a v roku 2018 aj lety diaľkové vrátane dovolenkových. Hoci má nový podnik fungovať s nižšími nákladmi, typická nízkonákladová spoločnosť to podľa manažmentu nebude.

Piloti Air France budú do nového podniku prevedení na dobrovoľnej báze, uviedla podľa agentúry AFP firma. Nový podnik by mal mať do roku 2020 k dispozícii flotilu desiatich lietadiel pre diaľkové lety.

Riaditeľ Jean-Marc Janaillac zároveň reaguje na neistý globálny výhľad a na zhoršenie pozície Francúzska ako destinácie po teroristických útokoch. Rastové možnosti firma vidí na trhoch juhovýchodnej Ázie.

Air France-KLM o novej stratégii informovala spoločne s výsledkami hospodárenia za tretí štvrťrok. Tie boli zhruba v súlade s očakávaním a potvrdili, že firma po vlne teroristických útokov ďalej čelí poklesu tržieb. Turisti najmä z USA a z ázijských krajín totiž v súčasnosti menej cestujú do Francúzska, ktoré je pre Air France-KLM kľúčové.

Akcie Air France-KLM v reakcii na výsledky hospodárenia klesli asi o štyri percentá, neskôr však vďaka načrtnutej stratégii straty zmazali a naopak asi štyri percentá pridávali.