Dopyt po hydine u nás v porovnaní s minulým rokom vzrástol v máji o 15 percent. Spotreba jatočných kurčiat na začiatku pandémie totiž významne poklesla.

Dnes sa však vracia na pôvodné úrovne. Jedným z hráčov na trhu, ktorý pripravuje v segmente nové investície je agrokoncern Agrofert.

Babišova firma rozširuje produkciu a pripravuje nové investície. Zameriava sa najmä na živočíšnu výrobu. Väčší objem mäsa tak pôjde z Česka na vývoz do okolitých krajín.

Produkty poputujú aj k nám. Lacná zahraničná hydina však vyvára tlak na slovenských producentov, ktorí nedokážu konkurovať zahraničnému dovozu.

KK38 Langenhagen - Na snímke farmár a výkonný riaditeľ jahodového raja Krähenwinkel Maximilian Roth drží zrelé jahody v nemeckom Langenhagene 24. mája 2021. Kvôli chladnému a daždivému počasiu v Dolnom Sasku sa zber jahôd pod holým nebom začne až neskôr. FOTO TASR/DPA
24.05.2021, Niedersachsen, Langenhagen: Maximilian Roth, Landwirt und Geschäftsführer vom Erdbeerparadies Krähenwinkel, begutachtet unter einem Folientunnel seine Erdbeeren. Die Ernte von Erdbeeren im Freiland wird wegen des kalten
Neprehliadnite

Rana pre potravinárov, biznis pre pôdu. Kríza zasiahla segmenty Agrofertu rozdielne

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa