Podľa českého portálu planes.cz je o lety z a do ukrajinského hlavného mesta veľký záujem preto, že čoraz viac Ukrajincov odchádza za prácou do zahraničia.

Navyše medzi Kyjevom a Viedňou pridá na zimu k súčasným jedenástim ešte päť ďalších letov aj Austrian Airlines, ktorý na trati lieta spoločne s Ukraine International Airlines. Obe klasické aerolínie v porovnaní s maďarským a írskym dopravcom síce cenami reagujú na lacnejšie letenky lowcostov, ale ich ponuka je stále drahšia.

Cestujúci, ktorí nepotrebujú letieť konkrétny deň, musia veľmi starostlivo študovať ceny leteniek, ktoré sú rozdielne. Na linke do Bratislavy však môže ubudnúť Ukrajincov, smerujúcich do Rakúska, ktorí musia k letenke prirátať aj cenu za autobus. Kyjevčania sa budú pri letoch do Bratislavy a Viedne rozhodovať nielen o dopravcoch ale aj o letisku, ktoré majú bližšie k bydlisku.

Wizz Air lieta na menšie staršie letisko Žuljany iba osem kilometrov od centra mesta, kam sa dá dostať lacným trolejbusom. Ostatní dopravcovia používajú hlavné letisko Borispiľ, vzdialené z centra 37 kilometrov, kam treba autobusom alebo taxíkom.