V dôsledku pandémie nového koronavírusu vlády po celom svete zakázali väčšinu medzinárodných letov, čo donútilo spoločnosti redukovať svoje aktivity. Medzi prvé aerolínie, ktoré uzemnili svoje lietadlá, patrili austrálske Qantas a aerolínie zo Spojených arabských emirátov Etihad.

„V tejto fáze nie je možné uviesť termín obnovenia komerčných letov,“ uviedla easyJet, ktorej flotila predstavuje okolo 300 lietadiel. Ako dodala, situáciu bude pozorne sledovať a ďalšie kroky budú nasledovať podľa vývoja regulačných opatrení a dopytu.

Spoločnosť ubezpečila investorov, že jej financie sú stabilné. Zároveň informovala, že s odborovou organizáciou Unite sa dohodla na prerušení práce posádok na dva mesiace, pričom od 1. apríla budú dostávať 80 percent priemernej mzdy.

Letecký dopravca sa zároveň s odbormi dohodol na platenom voľne pre všetkých členov posádok a vyzval ich, aby šli pomáhať do nemocníc. EasyJet spoločne s aerolíniami Virgin Atlantic taktiež požiadali svojich zamestnancov, aby sa podľa možnosti prihlásili medzi dobrovoľníkov, ktorí budú vypomáhať v provizórnych nemocniciach zriadených britskou vládou počas pandémie nového koronavírusu.

Dobrovoľníci majú vykonávať podporné úlohy, napríklad výmenu prestieradiel, no naďalej ich budú platiť letecké spoločnosti. Jednu z dočasných poľných nemocníc plánuje britská vláda otvoriť v Londýne tento týždeň. Ďalšie dve poľné nemocnice vláda plánuje postaviť v Birminghame a Manchestri.