Do jeho nového portugalského projektu s inovatívnymi kvasenými nápojmi zo zelených i čiernych čajov Captain Kombucha, ktorý v juhoeurópskej krajine vybudoval spolu s dlhoročným priateľom Matúšom Vaverčákom, aktuálne vstupuje veľký hráč svetového biznisu s potravinami – nórska Orkla.

Nórov láka nový hit

Transakcia prebieha tak, že Nóri kupujú 43,5 percenta akcií firmy Asteriscos e Reticencias, cez ktorú obaja Slováci vybudovali biznis s kvasenými čajmi. P. Matúšekovi i M. Vaverčákovi zostáva vo firme naďalej 48,5-percentný podiel. Nóri totiž oceňujú ich doterajšiu prácu na nových čajových nápojoch, a tak chcú s nimi aj naďalej úzko spolupracovať.

Menší osempercentný spoluvlastnícky podiel v Asteriscos e Reticencias po transakcii ovláda nemecký fond rizikového kapitálu Doehler Ventures. Toho nahovorili Slováci na investíciu do značky Captain Kombucha už skôr a ich spolupráca bude pokračovať aj po pristúpení nórskeho investora. Orkla vlastní napríklad veľké české konzervárne Hamé, ako aj menšieho slovenského výrobcu majonéz Doma Prešov.

Slovákov v tomto obchode

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa